Берое надви Черноморец след продължение и е полуфиналист за Купата

Берое
Снимка: facebook.com/Beroebasketball

Отборът на Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22, 21:27, 18:14) след продължение в среща от четвъртфиналите от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже и се класира за полуфиналите. Финалната осмица в надпреварата се провежда в „Арена Ботевград“. Старозагорци очакват победителя от сблъсъка между Рилски спортист и Академик Пловдив, който предстои по-късно тази вечер. Полуфиналите ще се състоят в събота.

Двата състава изиграха изключително интересен мач, а баскетболистите на Берое вложиха много усилия, за да пречупят застигнатия от редица проблеми, но много борбен тим на старши треньора Васил Евтимов. Той използва само седем състезатели като не можеше да разчита на капитана Константин Коев, който е контузен.

В средата на първата част Черноморец поведе с 14:10, но Берое отговори със серия от 9:0 и обърна резултата в своя полза като след 10 минути игра водеше с 21:20. Старозагорци установиха леко предимство през втората четвърт и 24 секунди преди почивката дръпнаха с 8 точки, а в края на първото полувреме резултатът бе 41:35. Нова поредица от 9 безответни точки донесе на Берое аванс от 12 при 53:41 в средата на третата част, а разликата стигна 15 при 60:45. Бургазлии успяха да стопят пасива си до 6 точки и преди последните 10 минути изоставаха с 57:63.

Георги Боянов свали разликата до 4 точки в началото на четвъртия период и пак той с тройка намали пасива на Черноморец до 1 при 70:71. С точна стрелба от далечна дистанция на Тихомир Желев отборът от Бургас изравни за 73:73 при оставащи три минути. Последваха драматични финални минута и половина, размяна на тройки, включително две поредни на Антон Кук, който направи резултата 81:78 за Берое, но с точна стрелба за три точки 2 секунди преди края Георги Боянов изравни за 84:84 и прати двубоя в продължение. Пак от тройката Тихомир Желев изведе Черноморец с точка напред в допълнителните пет минути, но Берое поведе с 97:88 и в крайна сметка стигна до успеха.

Антон Кук бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 31 точки, а Седариан Рейнс завърши с 19 точки, 6 борби и 5 асистенции. Александър Янев се отчете със 17 точки и 12 борби, а с 14 точки и 6 борби допринесе Обина Олека. Джордън Бърнс пък се включи с 6 точки и 10 асистенции.

За Черноморец силен мач изигра Георги Боянов, който завърши с 29 точки, 16 борби и 4 асистенции, а Тихомир Желев добави 28 точки и 5 асистенции. Андрей Иванов реализира 12 точки, 14 борби и 6 асистенции.