Славия излъга Арда

Отборът на Славия надигра състава на Арда под дъжда в София

Славия спечели с 1:0 домакинството си на Арда от 25-тия кръг на първа футболна лига. Единственото попадение в срещата вкара Йон Бакеро в 66-ата минута.

В началните минути от двубоя метеорологичните условия в Овча Купел бяха доста тежки. Заваля силен дъжд, придружен от градушка. Все пак главният съдия Васимир Ел-Хатиб прецени, че няма причина да спира игровите действия. Теренът обаче се наводни и в някои части от него топката се спираше в създалите се малки локви.

През втората част „белите“ съумяха да стигнат до победния гол. Секунди преди попадението Емил Виячки и Петко Ганев си удариха главите. Впоследствие Ганев беше бинтован, а защитникът на Славия откаран в болница. След успеха Славия е 5-и с актив от 36 точки, докато Арда е на деветата позиция с 28 пункта.

Секунди преди финалния съдийски сигнал Ерол Дост изблъска Лъчезар Котев при спряла игра. Прехвърчаха искри между част от футболистите, но реферът успя да предотврати по-големи ексцесии.