Стилияна Николова с титла в многобоя на турнира "София къп"

Стилияна Николова
Снимка: БФХГ- Анна Недкова

Стилияна Николова спечели титлата в многобояпри жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в столицата. Възпитаничката Валентина Иванова изигра блестящо вихрените си бухалки поставени по музика от филма "Флашданс", за който получи оценка от 33.25 точки. Изпълнението й с лента заради допуснатите грешки беше оценено с 25.800 точки и със сбор от 125.050 точки (след 32.900 точки - обръч и 33.100 точки - топка в първи я ден), но високия й резултат с бухалки и донесе победата в състезанието.

Втора със 123.650 точки остана лидерката във временното красиране от първия ден (34.050 точки - обръч и 33.950 точки - топка) - Боряна Калейн. Днес състезателката на "Левски - Триадица" не успя да разкрие пълния си потенциал и да покаже уникалните си съчетания  с бухалки и лента в цялата им сложност,  допусна грешки с първия уред и неточности с втория и с оценки съответно от 26. 950 точки и 28.700 точки трябваше да се задоволи със сребното отличие.

Третото място и бронзовия медал станаха притежание на представителката на Австралия - Лидия Яковлева със сбор от 112.650 точки.

В официалното класиране за многобоя влизат само по две гимнастички от държава. Така Ева Брезалиева, която  беше с трети по сила резултат от 123.450 точки (30.250, 34.000, 29.300, 29.900) остана извън класирането. Извън него са още Магдалина Миневска със 121.850 точки, Радина Томова със 116.950, Татяна Воложанина със 108.900 и Лъчезара Пекова със 106.500 точки.

Така на финалите утре ще играят Стилияна Николова на обръч и бухалки, Боряна Калейн на обръч, топка и лента, Ева Брезалиева на топка и лента, a Магдалена Миневска е финалистка на бухалки.