Хебър е на финал във волейбола отново срещу Нефтохимик

Хебър (Пазарджик) ще защитават титлата си в мъжкото първенство по волейбол
Снимка: НВЛ

Отборът на Хебър (Пазарджик) ще защитават титлата си в мъжкото първенство по волейбол, след като надигра категорично като гост Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:14, 25:15, 25:21) в третия мач от полуфиналната серия, изигран в зала "Младост" в Бургас. Така тимът на треньора Камило Плачи тим спечели серията с 3:0 победи и на финала ще срещнат миналогодишния си съперник - Нефтохимик (Бургас). Тогава пазарджиклии вдигнаха трофея след три успеха.

Финалът ще е четвърти пореден за Хебър срещу Нефтохимик. Мачовете започват на 22 и 23 април (петък и събота) в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Третата и, евентуално, четвъртата среща ще са на 26 и 27 април (вторник и сряда) в Бургас.

Якопо Масари бе най-резултатен за победителите със 18 точки, а неговите съотборници Тодор Алексиев и Брадли Гънтър завършиха с по 12 точки. Георги Петров и Тодор Вълчев се отчетоха с по 9 точки за Дея спорт.