Бърнли с важна победа в опита си да оцелее във Висшата лига

Бърнли

Футболистите на Бърнли надиграха състава на Саутхемптън с 2:0 в отложен мач от 30-ия кръг на английската Висша лига и се доближиха само на точка от Евертън, който е първи над чертата за спасяване. Това бе едва пета победа за Бърнли в първенството и първа като домакин без мениджъра Шон Дайш от ноември 2021 година.

Домакините успяха да поведат в резултата още в първото си положение в 12-ата минута чрез десния бек Конър Робъртс. Това даде увереност на Бърнли и последваха пропуски на Вут Вагхорст и Джей Родригес. Още преди почивката Нейтън Колинс направи 2:0 с мощен удар с глава.

Саутхемпън се активизира след почивката, но стигна само до отменено попадение на Джак Корк след преглед на ВАР и до пропуски на Джеймс Уорд Прауз.