Спартак (Вн) победи Миньор и се изравни по точки с лидера във Втора лига

Втора лига
Снимка: Архив

Отборът на Спартак (Варна) победи с 2:0 като домакин на Миньор в мач от 33-ия кръг на Втора лига.

Георги Чукалов реализира първия гол в 19-ата, а Иван Колев удвои в 76-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат.

Гостите завършиха срещата и в намален състав, след като Божидар Васев получи втори жълт и съответно червен картон в 72-ата минута.

С този успех Спартак вече има 62 точки и по този начин се изравни с лидера в първенството Септември (София) и е все по-близо до завръщане в родния елит, като е и с мач по-малко от столичани. Миньор пък до голяма степен се прости с шансовете си за четвъртото място, което дава шанс за бараж за влизане в Първа лига, като остава на седмото място с 51 точки.

А в друг мач от кръга: Добруджа - Лудогорец II 3:2.