Анисимова срещу Фернандес в Париж

Лейла Фернандес

Американската тенисистка Аманда Анисимова се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос", след като отстрани Каролина Мухова, която се отказа заради контузия на десния глезен.

Поставената под номер 27 Анисимова, която достигна до полуфиналите на "Ролан Гарос" на 17-годишна възраст през 2019-а, водеше 6:7 (7), 6:2, 3:0, когато чехкинята Мухова отказа да продължи мача заради болка. Тя навехна глезена си при свой сервис във втория сет при резултат 2:2. Мухова поиска медицинска помощ, но не успя да продължи дълго. Анисимова отстрани четирикратната победителка от турнира в Големия шлем Наоми Осака в първия кръг на турнира.

Финалистката от Откритото първенство на САЩ през миналата година - Лейла Фернандес, за първи път в кариерата си се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". 19-годишната канадка се наложи над олимпийската шампионка Белинда Бенчич със 7:5, 3:6, 7:5 на корт "Филип Шатрие". Левичарката Фернандес проби в 11-ия гейм на решителния трети сет и след това си взе подаването, за да затвори мача за 2:51 часа.

В следващия кръг ще се срещнат Аманда Анисимова и Лейла Фернандес.

Аманда Анисимова

Италианката Мартина Тревизан се наложи над рускинята с австралийски паспорт Дария Савил с 6:3, 6:4 за по-малко от час и половина на корта. Италианката направи един пробив в първия сет и три срещу два на съперничката си във втория, което й бе достатъчно за успеха.

Бърза бе и победата на поставената под номер 18 в схемата на турнира Коко Гоф от САЩ срещу естонката Кая Канепи с 6:3, 6:4, като двете се задържаха на корта час и 25 минути.

Нейна съперничка в следващия кръг ще бъде белгийката Елизе Мертенс, която се наложи над рускинята Варвара Грачова с 6:2, 6:3.

Беларуската тенисистка Аляксандра Саснович победи германката Анжелик Кербер с 6:4, 7:6 (5). Тя имаше сериозно преимущество при печелившите удари, като направи 44 срещу едва 14 за Кербер.