Йоана Константинова и Каталина Петрова на четвъртфинал в Чехия

Отборът на България до 16 години.
Снимка: БФТ

Йоана Константинова и Каталина Петрова се класираха за четвъртфиналите по двойки на европейското лично първенство до 16 г. в Пршеров (Чехия).

Българките показаха страхотен характер и победиха с 6:3, 4:6, 10-8 германките Ан Чеуча и Жоси Демс. За място на полуфиналите Константинова и Петрова ще играят срещу Елсабелла Шван и Нели Валберг от Швеция.

Константинова при девойките и Анас Маздрашки при юношите се класираха за осминафиналите на сингъл.

Поставената под №5 Константинова победи с 6:1, 6:1 Анджелина Волочук от Португалия. Така българката е загубила само три гейма в първите си два мача.За място на четвъртфиналите Константинова ще играе срещу Валерия Каргина от Латвия.

При юношите Анас Маздрашки направи обрат с 4:6, 7:5, 6:4 срещу №15 в схемата Керем Йълмаз от Турция. За място в топ 8 Анас ще играе срещу №2 в схемата Федерико Чина от Италия.