Лудогорец взе аванс срещу Жалгирис с 1:0

Лудогорец взе само гол аванс в домакинството на Жалгирис в първи плейофен двубой в Лига Европа. Българският шампион спечели с 1:0, благодарение на автогол, който гостите си отбелязаха още във втората минута.

Грешката допусна Иван Татомирович, който отклони топката в собствената си врата след изстрел на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

Лудогорец беше много по-добър преди почивката, когато удари три греди. Българският състав направи много пропуски и не се възползва от домакинството си, като след седмица ще гостува във Вилнюс на изкуствен терен.

Голям длъжник за българския състав е Десподов, който въпреки че имаше роля при попадението, изпусна най-чистото положение, удряйки греда от два метра.

По публикацията работи: Владислав Стоянов