от 15.00 часа

Медведев продължава на четвъртфинал

Даниил Медведев

Световният номер 1 в мъжкия тенис Даниил Медведев се класира за 1/4-финалите на турнира по тенис за мъже от сериите Мастърс 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 280 880 долара.

Медведев победи отстранилия Григор Димитров  канадски левичар Денис Шаповалов със 7:5 и 7:5 за по-малко от два часа игра.

Следващият съперник на Медведев е 11-ият поставен Тейлър Фритц. Представителя на домакините се наложи над номер 6 в схемата Андрей Рубльов (Русия) след обрат с 6:7(4), 6:2 и 7:5.

19-годишният Бен Шелтън (САЩ), който участва с „уайлд кард“ и в предишния кръг елиминира петия в схемата норвежец Каспер Рууд, този път се провали срещу деветия поставен Камерън Нори от Великобритания – 0:6, 2:6.

Четвъртият поставен Стефанос Циципас от Гърция надигра Диего Шварцман от Аржентина с 6:3 и 6:3. Следващият му съперник ще бъде дЖон Иснър от САЩ, който се наложи над своя сънародник Себастиан Корда – 7:6(3), 1:6 7:6(4).

Отстранилият Рафаел Надал Борна Чорич (Хърватия) елиминира и друг испанец - Роберто Баутиста Агут, след 6:2 и 6:3. В следващата фаза Чорич отново има съперник от топ 10, като този път това Феликс Оже-Алиасим.

Канадецът направи забележителен обрат срещу Яник Синер (Италия) – 2:6, 7:6(1), 6:1. Италианецът водеше със сет и 4:2, а после пропиля и два мачбола, след което Оже-Алиасим успя да се върне в мача.

Третият поставен Карлос Алкарас елиминира хърватина Марин Чилич – 7:6(4) и 6:1. Испанецът очаква дуел с Камерън Нори (Великобритания) за място на полуфиналите. 19-годишният Алкарас е най-младият четвъртфиналист в Синсинати от Анди Мъри през 2006 година.

По публикацията работи: Любомир Тодоров