Габриел Донев на четвъртфинал в Пирот

Габриел Донев ще играе на четвъртфинал в Пирот
Снимка: архив

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже на червени кортове в Пирот (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара, а Михаил Иванов отпадна във втория кръг.

Донев победи Домагой Билешко (Хърватия) след обрат с 5:7, 6:2, 7:5 в мач, продължил два часа и 40 минути. Следващият съперник на българинът ще бъде поставеният под номер 5 в схемата на състезанието Корентен Деноли от Франция.

17-годишният Михаил Иванов, който в Пирот направи успешен дебют в основна схема на състезание от сериите „Фючърс“ на Международната федерация ITF, претърпя поражение от втория поставен Сезар Крецу (Румъния) с 1:6, 3:6 за час и 13 минути.

При двойките Пламен Милушев и Радослав Шандаров отпаднаха на старта след поражение с 6:7(1), 4:6 от сърбите Саша Маркович и Вук Радженович.

По публикацията работи: Георги Димитров