Лудогорец изпусна ХИК в Хелзинки

Лудогорец зае еднолично третото място в група "С" на футболния турнир Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 срещу ХИК (Хелзинки) като гост във Финландия. Българските шампиони са с четири точки и водят с една на Рома преди мача на "вълците" с Бетис тази вечер.

Първото положение в мача бе за домакините от Хелзинки. Лукас Лингман получи топката на десетина метра пред Серджио Падт и отправи опасен удар, но тя рикошира в тялото на Малик Абубакари и премина покрай вратата на българските шампиони.

Лудогорец отговори с гол. В десетата минута Матияс Тисера бе изведен зад гърба на защитата от Каули Оливейра и прокара топката между краката на вратаря за 1:0.

Абубакари спаси Лудогорец и в 28-та минута с нова неволна намеса. Играч на ХИК влезе с топка в наказателното поле и подаде към самотния Перпарим Хетемай, който стреля право към мрежата с първото докосване. Абубакари обаче отново бе на пътя на топката и я изчисти от голлинията.

Текпетей пък пропусна следващото добро положение, след като стреля в тялото на вратаря в 37-та минута.

ХИК започна второто полувреме много активно в атака и след като два пъти късметът покри Лудогорец, в третия случай Абубакари не беше на пътя на топката. Сантери Костика даде остър пас от ъгъла на наказателното поле и Перпатим Хетемай изпрати топката с глава в мрежата на Падт.

Лудогорец създаде следващото си чисто положение в 72-та минута, когато Кирил Десподов получи топката в наказателното поле, но ударът на капитана на българския национален отбор бе отразен от вратаря на финландците.

Антони Олусаня пропусна голово положение за ХИК в 84-та минута, а в ответната атака Кирил Десподов не успя да уцели вратата от статично положение. Така двата отбора поделиха точките в третия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

ХИК Хелзинки - Лудогорец Раздрад - 1:1
0:1 Матияс Тисера 10
1:1 Перпарим Хетемай 55
ХИК (Хелзинки): Конър Хазърд, Мати Пелтола, Арту Хосконен, Юка Райтала, Сантери Хостика (74-Насим Бужелаб), Пири Соири, Перпарим Хетемай (74-Боян Радулович), Сантери Вянанен, Лукас Лингман, Дейвид Браун и Малик Абубакари (64-Антони Олусаня)

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Каули Оливейра, Якуб Пьотровски, Мануел Шоу (70-Нонато), Бърнард Текпетей (61-Джонатан Рик), Матияс Тисера (70-Игор Тиаго) и Кирил Десподов (89-Педро Нареси).

По публикацията работи: Христо Денев