от 07.00 часа

Монтана с труден успех над сръбския Дуга в Адриатическата лига

Снимка: Любо Андреев

Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 85:78 (25:16, 18:19, 12:17, 15:18, 15:8) след продължение, като домакин в зала „Младост“ в Монтана в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Изключително трудният успех срещу сръбския тим бе четвърти за Монтана 2003, който има и една загуба до момента в група А на регионалната надпревара, докато тимът на Дуга вече е с актив 4 победи и 2 загуби.

Домакините стартираха уверено и поведоха с 25:16 след първите 10 минути. Съперникът постепенно изравни играта, но Монтана 2003 запази водачеството си и на почивката при 43:35. Българският тим остана водещ и в третата част, макар гостите да не позволяваха на Монтана 2003 да се откъсне напред, а след 30 минути игра резултатът бе 55:52 в полза на домакините.

Отборът на Дуга изравни в средата на четвъртия период и поведе за първи път в срещата при 65:64 и оставащи по-малко от 4 минути от редовното време. Последваха изключително напрегнати моменти, гостите имаха аванс от 70:68 само 35 секунди преди края на четвъртата част, но Моник Рийд реализира за равенство 70:70 и прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути баскетболистките на Монтана 2003 си върнаха инициативата, поведоха с 81:76 при оставащи 49 секунди и ликуваха в края.

Моник Рийд изигра нов отличен мач за състава от Монтана и завърши с „дабъл-дабъл“ от 35 точки и 14 борби, а добави и 6 асистенции. Алекса Харт също оформи „дабъл-дабъл“ от 18 точки и внушителните 24 борби. Ванина Василева се отчете с 11 точки, а Габриела Николова допринесе с 10 точки за победата.

За гостите от Дуга Кортни Кливланд реализира 20 точки и 7 борби.

В следващия си мач от Адриатическата лига тимът на Монтана 2003 ще гостува на босненския Бановичи.

По публикацията работи: Кръстина Иванова