Съобщава се, че компанията Twitter е информирала служителите си, че всички офиси на социалната интернет медия ще бъдат временно затворени незабавно, написа управляващият редактор на Platformer Зоуи Шифър в своя акаунт в Twitter. Platformer е независим уебсайт на Кейси Нютън, който следва пресечната точка на Силиконовата долина и демокрацията.
"Чуваме, че това е така, защото Илон Мъск и неговият екип са ужасени, че служителите ще саботират компанията“, обясни Шифър в публикацията си, отбелязвайки, че се предполага, че офисите ще бъдат отворени отново на 21 ноември.
По-рано днес беше съобщено, че политиката на Twitter по отношение на дистанционната работа може да се промени, принуждавайки служителите да се срещат с колегите си "на разумен ритъм“, ако получат одобрение да продължат да работят от вкъщи.
Информацията идва, след като "Ню Йорк таймс" съобщи, че стотици служители на гиганта на социалните медии Twitter Inc. са решили да напуснат компанията, след като главният изпълнителен директор на компанията Илон Мъск принуди персонала да се ангажира да работи "дълги часове с висока интензивност" или да напусне.
Twitter се сблъска с нова вълна от напускания на служители в четвъртък, внасяйки нова несигурност относно бъдещето на платформата за социални медии, след като новият й собственик Илон Мъск нареди на персонала да се ангажира с "изключително упорита" работна култура или да напусне.
Компанията е предоставила на персонала си документ преди два дни, информирайки служителите, че ако не успеят да се съгласят с предложените условия и не подкрепят визията на Мъск за "Twitter 2.0", те ще получат "предложение за раздяла с компанията в замяна на споразумение за раздяла".
Десетки служители обявиха във вътрешните канали на Slack на компанията, че напускат платформата, според източници, запознати със ситуацията, цитирани от "Файненшъл таймс", като това ще стане преди крайния срок, определен от Мъск, изискващ от тях официално да регистрират желанието си да бъдат част от изграждането на „Twitter 2.0“ или да напуснат с обезщетение за три месеца.
Оставките засилиха опасенията, че компанията е останала със "зейнали дупки" относно знанията и капацитета на персонала само седмици, след като Мъск съкрати половината от своите 7500 служители след придобиването на Twitter за 44 милиарда долара. Някои потребители на платформата се притесняват, че промените могат да доведат до неизбежен крах на Twitter.
Междувременно в четвъртък Мъск изпрати имейл до служителите, че могат да работят дистанционно при условие, че са високоефективни и имат благословията на своите мениджъри. През миналата седмица пък той нареди на всички служители на Twitter да бъдат в офиса минимум 40 часа на седмица.
Група висши сенатори от Демократическата партия призоваха в четвъртък Федералната търговска комисия да разследва Twitter поради опасения, че предизвиканите от Мъск трусове в компанията са "подкопали целостта и безопасността на платформата“.
В писмо, адресирано до председателя на Федералната търговска комисия - Лина Хан, седем сенатори цитираха огромните съкращения на работни места и доклади, че компанията е намалила вътрешните прегледи на поверителността като част от усилията за намаляване на разходите. Сред подписалите са Елизабет Уорън, Ричард Блументал, Едуард Марки и Кори Букър.
Европейските регулатори и Ирландската комисия за защита на данните, водещата европейска служба за защита на поверителността, също следят внимателно компанията заради подобни опасения.