Бадминтонистите ни с успех срещу Словения

Националният отбор на България по бадминтон.
Снимка: БФБадминтон

Националният отбор на България по бадминтон победи Словения с 4:1 в първия си мач от Европейската квалификация за смесени състави, която се провежда в столичната зала "Европа".

Съставът, воден от Петя Неделчева и Стилиян Макарски, можеше и да не загуби нито един двубой, но в първата среща на смесени двойки Димитър Янакиев и Стефани Стоева отстъпиха драматично на Миха Иванчич и Петра Поланч с 19:21, 22:24 за 37 минути.

Във втория мач Даниел Николов направи обрат срещу Андраж Крапеж 15:21, 21:17, 21:15 за 61 минути и изравни резултата.

На единично жени Калояна Налбантова спечели срещу Петра Поланч с 21:15, 21:17 за 32 минути, а на двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов надделяха над Миха Иванчич и Май Поболшай с 21:18, 21:19 за 30 минути.

В последната среща трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева разгромиха Зоя Новак и Лия Селахар с 21:9, 21:6 за 22 минути.

В петък България почива, а мачовете са Австрия - Литва и Словения - Белгия. Националният отбор ще играе срещу Белгия в събота и при нов успех ще се класира за финала на турнира в неделя.