Джокович започна сезона с лесна победа

Новак Джокович спечели за 74 минути.

Бившият водач в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович започна 2023 година с убедителна победа на АТР 250 турнира в Аделаида.

Сърбинът, който е №1 в схемата, се наложи с 6:3, 6:2 над Констант Летиен от Франция за 74 минути игра.

Джокович реализира три от осемте си точки за пробив, като сам не допусна брейк. Той спечели 44 процента от точките на първи сервис на съперника си.

„Като за първи мач не мога да се оплача. Играх добре, той беше много равностоен в първите шест гейма и направи малко грешки. Но когато направих първия пробив при 3:2, заиграх по-силно и така беше до края на мача“, коментира 35-годишният Ноле, цитиран от сайта на АТР.

Следващият му съперник е отново французин– Кантен Алис. Джокович не е играл в Аделаида от 2007 година, когато спечели турнира като тийнейджър.

Третият в схемата Даниил Медведев също продължава напред. Руснакът се наложи над Лоренцо Сонего от Италиа със 7:6(6), 2:1 и отказване на съперника.

Следващият съперник на Медведев е сърбинът Миомир Кецманович. Московчанинът може да срещне Джокович на полуфиналите на турнира.