Манчестър Юнайтед вече е трети във Висшата лига

Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1

Отборът на Манчестър Юнайтед излиза на трето място в класирането в английската Висша лига по футбол, след като се наложи драматично с 2:1 над Кристъл Палас. За "червените дяволи" Бруно Фернандеш от дузпа през първата част и избраният за най-добър футболист на януари в първенството Маркъс Рашфорд след почивката. Мачът се усложни много за тима на Ерик тен Хаг със 70-ата минута, когато Каземиро бе изгонен с директен червен картон за неспортсменско поведение. Малко след това Джефри Шлуп насите за Кристъл Палас, който опита да се изравни до края, но не му се получава.

Ливърпул допусна ново разочарование, като загуби от Уулвърхямптън като гост с 0:3. "Червените" изоставаха в резултата с 0:2 още до 12-ата минута, след като Жоел Матип си вкара автогол, а Крейг Доусън удвой аванса на "вълците". Двадесет минута преди края Рубен Невеш направи победата на домакините класическа. Това бе отлична операция за Уулвърхямптън, който от зоната на изпадащите се вдигна до 15-о място. Ливърпул е десети и все по-далеч от челните позиции.

Лестър изигра отличен мач и победи Астън Вила като гост с 4:2. За "лисиците" имаше четирима различни голмайстори, като се разписаха Джеймс Мадисън, Келечи Ихеаначо, Тете и Денис Прает. Лестър направи обрат, след като два пъти изоставаше в резултата, а за тима от Бирмингам точни бяха Оли Уоткинс и Хари Соутър, който си нкара автогол. Лестър вече е 13-и в класирането, Астън Вила остана на 11-а позиция.

Брайтън и Брентфорд постигнаха важни победи, които ги оставиха в борбата за Шампионската лига дори. "Чайките" се наложиха с 170 над Борнемут и го оставиха в дъното на класирането. Каору Митома вкара победното попадение три минути преди края на редовното време. Брайтън вече е шести в класирането, само на 2 точки зад петия Тотнъм.

Брентфорд се наложи без проблем над последния Саутхямптън с 3:0. Бен Мий и Бриан Мбеумо се разписаха през първото полувреме, Матиас Йенсен оформи крайното 3:0 в края на мача. Брентфорд е на седмо място в класирането.