Манчестър Сити се върна на второто място

Марез (вляво) и Холанд ликуват след втория гол за Сити.

Съставът Манчестър Сити се наложиха с 3:1 над Астън Вила на „Етихад“ в среща от 23-я кръг на Висшата лига и се доближи само на три точки от водача Арсенал, срещу когото ще играе в следващия кръг.

Първото попадение за домакините падна още в 4-ата минута, когато Родри бе точен след асистенция на Рияд Марез.

В 39-ата минута Ерлинг Холанд се възползва по най-добрия начин от грешка в защитата на съперника и пусна остро подаване в наказателното поле на Астън Вила, което бе засечено от Илкай Гюндоган.

Преднината на Манчестър Сити стана класическа след точно изпълнена дузпа в самия край на първото полувреме от страна на Рияд Марез.

Гостите върнаха един гол в 61-ата минута чрез Оли Уоткинс, но силите на Астън Вила не стигнаха за нещо повече от това.