от 15.00 часа

Рубльов и Зверев отпаднаха в Ротердам

Хрийкспор ликува след поредната точка срещу Зверев.
Снимка: ABN AMRO Open

Поставените под номер 2 Андрей Рубльов и осмият Александер Зверев отпаднаха от АТР 500 турнира по тенис на твърда настилка в Ротердам.

В двубой от първия кръг руснакът загуби с 4:6, 4:6 срещу Алекс де Минор.

Австралиецът проби за 2:1 в първия сет, след което поведе в резултата при 6:4. Във втората част Рубльов отново изгуби подаването си в третия гейм, а Де Минор приключи срещата при първата си възможност след точно 81 минути.

Във втория кръг от турнира  австралийският тенисист ще играе срещу Максим Креси от САЩ, а победителят от тази среща ще се изправи срещу Григор Димитров.

В последния мач от програмата в „Ахой“ снощи Талон Хрийкспор стана третият нидерландец на осминафиналите, след като победи осмия в схемата Александер Зверев от Германия след обрат с 4:6, 6:3, 6:4.

Решителен за успеха беше пробивът за 4:3 в заключителния сет. Хрийкспор завърши с 37 печеливши удари (12 аса) при 17 непредизвикани грешки (3 двойни). При Зверев съотношението беше 21-20.

За нидерландеца това беше четвърта победа над тенисист от топ 20, като всичките са били постигнати в Ротердам.

По публикацията работи: Любомир Тодоров