Юношите до 18 г. с равенство срещу Полша

Младите национали се радват на изравнителния гол.
Снимка: БФС

Юношеският национален отбор на България по футбол до 18 г. отново се представи на добро ниво и малко не му достигна за нова победа срещу Полша (1:1) в приятелски двубой, игран днес на основния терен в Национална футболна база „Бояна“.

Преди два дни селекцията на Ангел Стойков категорично надигра същия съперник и спечели с 2:0.

Днес българският тим започна по-активно и изстрел от дистанция на Борислав Маринов за малко не намери мрежата. Гостите обаче успяха да излязат напред в резултата в 15-тата минута чрез Дзюба, който се оказа непокрит в наказателното поле след избита топка от вратаря Божев. Последваха силни полски минути, в които съперникът имаше две изгодни ситуации за гол, но това до голяма степен се дължеше на отсъствието на Росен Маринов, изнесен от терена на носилка и принудително заменен поради контузия.

След почивката България установи натиск и почти веднага успя да изравни. Отнета топка в средата на терена достигна до Константин Павлов, който отправи феноменален изстрел извън наказателното поле и намери горния ъгъл на полската врата.