Кърстя спря Сабаленка в Маями

Сорана Кърстя

Румънката Сорана Кърстя отстрани втората в спемата Арина Сабаленка (Беларус)  с 6:4, 6:4, за да се класира на полуфинал на WTA 1000 тенис турнира в Маями. .

Тенисистката от Беларус, която е и шампионка от Откритото първенство на Австралия, имаше до днес 20 победи през сезона и гледаше към увеличаване на серията.

Мачът тръгна лошо за Сабаленка, която не успя да спаси собственото си подаване и след три опита да отбие атаките, се предаде за начален пробив. Все пак тя успя да изравни частта за 4:4, но веднага в следващия гейм отново допусна брейк си и изостана. В 10-ия гейм румънката беше уверена и категорична и показа здрави нерви, за да спечели сета.

Втората част започна по същия начин - пробив за румънката за 4:3 и след това 32-годишната тенисистка от Търговище затвърди с подаването за 5:3. След това пак в 10-ия гейм взе последните четири точки, отрази два опита за пробив и триумфира за най-сериозната победа в кариерата си.

Съперничка на Кърстя на полуфинала ще бъде определена в мача Елена Александрова (Русия) – Петра Квитова (Чехия).