Григор Димигров срещу Карлос Алкарас в Мадрид

Григор Димитров

Григор Димигров ще играе срещу световния номер 2 Карлос Алкарас в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд от 7,7 милиона евро. Испанецът, който защитава титлата си започна трудно, като се наложи над финландеца Емил Руусувуори с 2:6, 6:4, 6:2 за 2 часа и 16 минути игра.

Карлос Алкарас и Григор Димитров имат до момента един мач помежду си през миналата година, като испанецът се наложи на "Мастърс" в Париж на твърди кортове комфортно с 6:1, 6:3.

Алкарас започна неуверено мача, от което се възползва Руусувуари, който направи два пробива и затвори сета при 6:2.

Вторият сет също не беше лесен за бившия номер 1 в света Алкарас, който изоставаше с 2:3 и на свой сервис трябваше да спасява пет геймбола, за да не остави съперника му да се откъсне. Той обаче взе подаването си, след това направи пробив в седмия гейм, като спечели частта с 6:4.

Това му даде увереност и той направи два пробива в третата част, за да поведе с 5:1. При сервис на финландеца пропусна един мачбол и позволи на съперника да спечели още един гейм. При своя сервис Алкарас бе безупречен и спечели мача.

По публикацията работи: Кръстина Иванова