Милев срещу Нестеров на четвъртфинал в Сърбия

Нестеров (вляво) и Милев ще определят единия полуфиналист.
Снимка: БФТ/Камелия Тодорова

Поставеният под номер 3 в схемата Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Там той ще срещне своя приятел, партньор на двойки и съотборник за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров.

Милев победи без проблеми Ерик Арутиунян от Беларус с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като направи три пробива в мача.

Седмият поставен Нестеров пък се справи с  Виктор Йович (Сърбия) след 7:5, 2:6, 7:5 в мач, продължил повече от 3 часа..

Габриел Донев отпадна във втория кръг след загуба от водача в схемата Андрей Чепелев (Русия) с 4:6, 6:7(5) за 2:03 часа.

По-късно днес са четвъртфиналите на двойки. Нестеров и Милев, които са водачи в схемата, излизат срещу представителите на домакините Алекса Писарич и Вук Радженович. Донев и Николас Буитраго (Колумбия), номер 3, ще играят срещу Якуб Катуч и Радован Михалик (Словакия).