Спартак (Пл) и Черноморец с победи в баскетболното първенство

Отборът на Черноморец победи Рилски спортист в среща от втория кръг на мъжкото първенство

Вицешампионът Черноморец (Бургас) постигна успех над гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 74:65 (10:17, 23:10, 24:19, 17:19) в срещата от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това е втора поредна победа за възпитаниците на Васил Евтимов от началото на сезона. Гостите от Самоков спечелиха първата четвърт, но през втората домакините стигнаха до обрат и на почивката се оттеглиха при аванс от 6 точки - 33:27. В 27-ата минута с кош на Шон Смит бургазлии поведоха със 17 точки (53:36) и до края на мача нямаха проблеми.Травис МакКонико завърши с 20 точки и 5 асистенции за Черноморец, Шон Смит добави "дабъл-дабъл" - 14 и 10 борби. За Рилски спортист Крис Минков се отчете с 13 точки.

В Плевен Спартак победи гостуващия Миньор 2015 (Перник) с 92:57 (21:9, 22:25, 20:10, 29:13). Срещата беше прекъсната вчера след първите две части заради проблем с електричеството в зала "Балканстрой" и второто полувреме се доигра днес. Играчите на Любомир Мичев взеха двуцифрена преднина още преди почивката, а в края на третата четвърт тя достигна 19 точки при 63:44. В последните 10 минути плевенчани доминираха още повече и спечелиха мача с 35 точки разлика. Николай Стоянов завърши с 18 точки и 9 борби за домакините. Джон Ил'Фъджет се отчете с 15 точки, Андрю Гордън вкара 14, а 11 реализира Родни Първис. За Миньор 2015 единствено Александър Милов записа 15 точки, а Николай Иванов - 8.

В следващия Спартак (Плевен) ще бъде домакин на Черноморец, докато Миньор 2015 ще гостува на ЦСКА в София.

По публикацията работи: Георги Димитров