Секционните комисии със смесено гласуване трябва да обръщат внимание на избирателите, че след гласуване бюлетините от машината трябва да бъдат взети едва след звуковия сигнал. После избирателят ги разделя, сгъва всяка от тях и ги подава за поставяне на печат.
За хартиените бюлетини печатите са два - първият се поставя след откъсване от кочана, а вторият - преди пускане в прозрачната кутия.
При гласуване с машина на началния ѝ екран избирателят ще отбелязва дали желае да гласува за всички видове избори. Ако това не е така, той ще отбелязва само вота или вотовете, които смята да упражни, като ще има право да се връща и да поправя това в хода на гласуването и преди да натисне бутона за отпечатване.
В случай че избирателят не е гласувал в даден вид избор, в графа забележки на избирателния списък се отбелязва, че той не е гласувал в един, два или три вида избори.
При гласуване с хартия, ако избирател допусне грешка, има право да поиска втора бюлетина, но само веднъж за съответния вот, а първата се обявява за недействителна.
Когато избирател изпитва затруднения с гласуването с машина и не предприема действия пред устройството, член на секционната комисия му оказва съдействие от не по-малко от 2 м разстояние, без да влияе върху вота и при запазване тайната на избора.
Не се допуска отстраняване на повреди и замяна на части на преустановили работа машини за гласуване, допуска се само смяна на ролки, захранващ кабел, батерия за резервно захранване, смяна на параван.
Ако има непреодолими обстоятелства, които възпрепятстват работата на машината, се преминава към гласуване само с хартиени бюлетини, но само след съгласуване с Общинската избирателна комисия, която взема решение за това и уведомява Централната избирателна комисия.