Българи с победи в първенството на Израел

Пламен Гълъбов е титуляр за Макаби (Бней Райна) във футболното пърненстно на Израел

Двама български национали и техните отбори записаха победи в 14-ия кръг на израелското футболно първенство.
Йоан Стоянов игра 63 минути за Апоел (Беер Шева) при гостуването на Апоел (Хадера), спечелен с 2:0. Попаденията за тима на Елянив Барда отбелязаха Антонио Сефер в 50-ата минута и Ги Бадаш в 67-ата. При 0:1 халфът на домакините от Хадера Нив Готлиб получи директен червен картон.
Апоел (Беер Шева) е в серия от три поредни победи и изскочи на трето място в класирането. Отборът на Йоан Стоянов има 21 точки, с колкото е и четвъртият Апоел (Хайфа). Лидер с 34 точки е Макаби (Тел Авив) с 34 точки, следван от Макаби (Хайфа) с 26.

Макаби (Нетаня) също постигна трета поредна победа. Тимът на Пламен Гълъбов надви с 3:1 като гост Макаби (Бней Райна). Бившият защитнк на ЦСКА - София игра цял мач. Точни за Нетаня бяха Насим Уаму, Лиран Ротман и Бар Коен, като последните два гола паднаха в добавеното време.

По публикацията работи: Георги Димитров