Никола Цолов остана без точки на "Сахир"

Никола Цолов
Снимка: Nikola Tsolov Racing

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да вземе точки от втория старт за сезон 2024, след като финишира на 11-та позиция в основното състезание на пистата „Сахир“.

За Никола изминалият уикенд в Бахрейн си остава най-успешният в категорията, след като вчера той финишира четвърти в спринта, в който бе спрян от проблем в двигателя в битката за победата.

До финалните три тура Цолов държа позиция в топ 10, но състоянието на неговите гуми не му остави шанс срещу двойната атака на Оливър Гьоте (Кампос) и Алекс Дюн (МП Моторспорт) в 20-та обиколка. С тези две загубени позиции Никола изпадна от точките, финиширайки на 11-то място.

Победата днес бе за Люк Браунинг (Хайтек), който поведе още в първите метри и въпреки лек дефект в неговата изпускателна система успешно до финала, запазвайки първата позиция.  Втори завърши съотборникът на Цолов Кристиан Менсъл, а подиума допълни Тим Трамниц (МП Моторспорт).

По публикацията работи: Владислав Стоянов