от 18.00 часа

Стават ясни първите два отбора на четвъртфиналите на ШЛ

Треньорът на Байерн Тухел беше угрижен на последната тренировка.

Първите два отбора четвъртфиналисти в Шампионската лига ще станат известни днес. Байерн посреща Лацио, а Реал Сосиедад е домакин на Пари Сен Жермен. И двете срещи са от 22,00 часа българско време.

Германският първенец има да наваксва изоставане от 0:1 след първия мач в Рим.

Байерн бе в серия от три поредни загуби - две в първенството, а между тях и тази на "Олимпико". Последва инфарктен успех с 2:1 срещу РБ Лапциг след гол на Хари Кейн в 91-ата минута. Но при гостуването на Фрайбург тимът на Томас Тухел отново стъпиха накриво - 2:2, и победата в неделя на Леверкузен над Кьолн направи разликата 10 точки 10 кръга преди края.

Дали римляните може да се възползват и да продължат напред не е невъзможно. "Орлите" изостават от зона Европа преди това много сложно гостуване и при едно напълно резонно отпадане може да направи сезонът им пълен провал.

ПСЖ взе комфортен аванс от 2:0 срещу Реал Сосиедад преди две седмици в ШЛ и сега ще се надява да може да приключи успешно. Реваншът е в Сан Себастиян.

По публикацията работи: Любомир Тодоров