от 18.00 часа

Гьозтепе на Станимир Стоилов влезе в елита на Турция

Снимка: ПФК Левски

Воденият от старши треньора Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе си осигури промоция в турския футболен елит след домакинска победа с 2:0 над Генчлербирлиги в двубой от 32-ия кръг на местната втора дивизия.

Гьозтепе се нуждаеше само от един успех, за да изпълни целта си и го постигна след попадения на Фиратджам Юзюм в 77-ата минута за 1:0 и на Рамон Лундквист в третата минута на добавеното време на мача срещу Генчлербирлиги.

След втората си поредна победа и общо 20-а за шампионата футболистите на Стоилов събраха 66 точки на второто място във временното класиране и се присъединиха към лидера Еюпспор, който със 72 точки вече си бе осигурил влизане в местната Суперлига.

За тима на Гьозтепе остават още две срещи от първенството във втора дивизия на 5 и 12 май, а преднината пред третия в подреждането Сакаряспор е 9 точки.

Станимир Стоилов подписа с турския клуб за 2.5 години в края на ноември 2023-а и още тогава си постави за цел промоция в елита на Турция.

По публикацията работи: Христо Денев