Барселона обърна десет от Валенсия с хеттрик на Левандовски

Роберт Левандовски

Барселона постигна успех последния мач от 33-ия кръг в испанската Ла Лига, след като успя да обърне Валенсия от 1:2 до 4:2.

Валенсианци играха през цялото второто полувреме с човек по-малко, след като вратарят Георги Мамардашвили беше изгонен с директен червен картон в края на първата част.

Фермин Лопес изведе каталунците напред с красив гол с глава, но Валенсия направи бърз обрат след попадения на Уго Дуро и Пепелу от дузпа.

Но червеният картон за "прилепите" се оказа решаващ за изхода на мача и Барселона стигна до пълен обрат през втората част.

Тогава с хеттрик се отличи Роберт Левандовски, като полякът гарантира място през новия сезон в Шампионска лига на заемащия второто място във временното класиране на Испания негов тим.

Победата направи така, че Барса изпревари Жирона и вече е със 73 точки, докато жиронци са със 71. Валенсия остана осми с 48 точки пет кръга преди края на първенството. Водач е Реал (Мадрид) с 84.

По публикацията работи: Светослав Табаков