от 09.00 часа

Атлетик (Билбао) едва се спаси срещу Осасуна

Атлетик Билбао завърши 2:2 с Осасуна

Намиращият се на 5-о място в първенството на Испания по футбол отбор на Атлетик (Билбао) се спаси от домакинско поражение срещу Осасуна в добавеното време на срещата, когато Асиер Виялибре оформи крайното 2:2. Резултатът удари по амбициите на домакините да се докопат до първите четири места в крайното класиране и евентуално да вземат квота за Шампионската лига през есента, а за да наваксат до края има три кръга.

Така носителите на Купата на Краля след 35 шампионатни мача изостават с 5 точки от Атлетико (Мадрид), който има 67 преди домакинството днес на Селта (Виго). Осасуна е на 13-о място с 40 и без опасения, че може да се стигне до изпадане.

Гостите от Навара поведоха с 2:0 малко след началото на второто полувреме. Най-напред снажният 23-годишен Раул Гарсия, който през лятото дойде от Мирандес от втора дивизия, откри след подаване на Йохан Мохика. Две минути след подновяването на играта Рубен Гарсия покачи.

Домакините върнаха едно попадение в 60-ата минута чрез Иняки Уилямс, за когото то е 11-о през сезона. Крайното 2:2 беше оформено от Виялибре в 6-ата минута на допълнителното време, след като вратарят на гостите от Памплона Серхио Ерера се сблъска със съотборник и не успя да се намеси какво трябва.