Полша победи Турция, Нидерландия разгроми Исландия

Левандовски се контузи в мача срещу Турция

Отборът на Полша завърши подготовката си за Европейското първенство по футбол с победа с 2:1 срещу Турция.

Домакините на стадион "PGE Narodowy" във Варшава зарадваха феновете си, но дадоха и свидни жертви в лицето на Роберт Левандовски и Карол Швидерски.

Именно двамата изработиха първия гол за "дружина полска".

В 12-тата минута Левандовски получи дълъг пас в наказателното поле и свали топката за Швидерски, който отбеляза за 1:0. Той обаче прекали с радостта си след гола и се контузи, като не успя да продължи мача.

В 32-рата минута и Левандовски, за когото това бе юбилеен мач 150, напусна терена принудително. Той почувства някакво неразположение и даде знак, че не може да продължи срещата.

В 77-ата минута Йълмаз изравни, а победата на Полша донесе Зелевски в самия край.

Нидерландия също завърши успешно подготовката си за Евро 2024, като разгроми Исландия с 4:0.

Мачът се игра на стадион "Де Кайп" в Ротердам, а точни за домакините бяха Шави Симонс в 23-тата, Вирджил ван Дайк в 49-ата, Донийл Мален в 79-ата и Ваут Вегхорст в 93-тата минута.

Доброто настроение от победата премина в отчаяние, след като беше обявено, че плеймейкърът на "оранжевите" Френки де Йонг няма да пътува с отбора.

Техничният полузащитник Де Йонг се бори да бъде във форма навреме, след като получи няколко контузии в глезена този сезон, играейки за клубния си тим Барселона. Той опита да тренира за първи път със съотборниците си в неделя след седмица индивидуална работа, но след прегледите в понеделник лекарите казаха, че няма да е готов навреме.

Чехия постигна трудна победа с 2:1 пред собствена публика над Република Северна Македония.

Гол от дузпа на Антонин Барак в 9-ата минута на допълнителното време на двубоя осигури успеха за домакините, които поведоха от 11-метров наказателен удар, изпълнен точно от Патрик Шик след малко повече от час игра в Храдец Кралове.

Гостуващият отбор изравни чрез Исник Алими в 65-ата минута.

По публикацията работи: Петър Ненов