Осма загуба за волейболистките ни в Лигата на нациите

Мария Кривошийска преодолява блокасата на Китай.
Снимка: FIVB

Отборът на България допусна четвърта поредна загуба и общо осма в Лигата на нациите по волейбол за жени. В Хонконг националките отстъпиха с 0:3 (15:25, 12:25, 17:25) срещу Китай в деветия си мач от тазгодишното издание на турнира, продължил малко повече от един час.

Китайките имаха голямо превъзходство през целия мач в атака, на блокада и на начален удар, докато воденият от Мичели тим не успя да се противопостави успешно на азиатките.

България започна в състав: Мерелин Николова, Петя Баракова, Мирослава Паскова, Мария Йорданова, Мария Кривошийска, Александър Събкова и либеро Мила Пашкулева. Като резерви в хода на двубоя се включиха: Микаела Стоянова, Ива Дудова, Маргарита Гунчева, както и либерото Жана Тодорова.

В първия и третия гейм българските националки бяха равностойни в отделни моменти, но не успяха да се противопоставят на Китай в самия край на частите.

Ива Дудова се отличи с 8 точки за България, а нейната съотборничка Мария Кривошийска добави още 6 точки.

Юанюан Вън  и Инин Ли записаха по 13 точки за тима на Китай.

На 13 юни България ще се изправи срещу Тайланд, а ден по-късно среща състава на Бразилия, който е световен и олимпийски вицешампион.

Волейболистките на Мичели остават на последното 16-о място в класирането със само една победа и осем поражения.