Меси и Лаутаро с по два гола за Аржентина в последната контрола преди Копа Америка

Лионел Меси

Националният отбор на Аржентина победи Гватемала с 4:1 в приятелски мач, игран в Ландовър, САЩ. Лионел Меси и Лаутаро Мартинес вкараха по два гола за световните шампиони в последната проверка на тима преди старта на Копа Америка.

Още в 4-ата минута на срещата гватемалците поведоха с автогол на Лисандро Мартинес. Почти веднага аржентинците изравниха с попадение на капитана Лионел Меси. Преди почивката аржентинският нападател Лаутаро Мартинес реализира дузпа за 2:1.

През второто полувреме Мартинес отбеляза втори гол след асистенция на Меси. Крайното 471 оформи Меси с второто си попадение в 77-ата минута след пас на Анхел Ди Мария.

Националният отбор на Аржентина се подготвя за Копа Америка, която ще се проведе от 20 юни до 14 юли. Аржентинците ще играят в група А срещу Перу, Чили и Канада.

По публикацията работи: Кръстина Иванова