ЦСКА София с победа в неофициалния дебют на Томислав Стипич

Томислав Стипич

ЦСКА София победи с 2:0 втородивизионния Беласица (Петрич) в първия си мач от лятната подготовка.

На базата на "червените" на Панчарево точни за успеха бяха Тобиас Хайнц и Симеон Александров през двете полувреме. Мачът бе неофициален дебют за новия наставник на ЦСКА София Томислав Стипич.

Хайнц вкара първия гол в срещата още в шестата минута. След центриране от десния фланг се получи разбъркване, при което Хайнц се оказа най-съобразителен и с левия крак пусна топката във вратата на гостите.

До почивката домакините доминираха, но пропуски направиха Улаус Скаршем, Хайнц и Станислав Шопов.

Точно преди почивката Беласица пропусна отличен шанс да изравни след колеблива намеса на вратаря Димитър Евтимов, но Джонатан Линдсет спаси в последния възможен момент.

На почивката Стипич направи девет смени, а в игра влязоха доста юноши на клуба, както и новото попълнение Иван Тасев.

Точно Тасев направи асистенция към Симеон Александров в 75-ата минута, който от чиста позиция около точката за изпълнение на дузпа оформи крайното 2:0. До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

Титулярен състав на ЦСКА София: Густаво Бусато, Тибо Вион, Браян Кордоба, Лъчезар Иванов, Брадли де Нойер, Марселино Кареасо, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Матиас Фаетон

По публикацията работи: Светослав Табаков