Англия – Швейцария и Нидерландия – Турция днес на Евро 2024

Джуд Белингам

Вторите два четвъртфинала на европейското първенство по футбол ще се изиграят днес.

От 19 часа отборите на Англия и Швейцария излизат един срещу друг в Дюселдорф.

“Трите лъва” имат само една загуба в последните 24 срещи с швейцарците, като последното им поражение бе през 1981 година.

Представянето им до момента в Германия обаче не е убедително.

Те се наложиха изключително трудно на 1/8-финалите с 2:1 над Словения след продължения. Англичаните изоставаха с 0:1 до 5-ата минута на добавеното време, когато Джуд Белингам изравни със задна ножица, а в началото на продълженията Хари Кейн вкара втория гол.

Швейцария се класира за 1/4-финалите по доста по-убедителен начин, след като тимът на Мурат Якин категорично надигра и детронира европейския шампион Италия след успех с 2:0.

Това е пети 1/4-финал за Швейцария на голям турнир, като тимът загуби и четирите си предишни участия на тази фаза.

Отборът на Якин обаче е в серия от осем поредни срещи без поражение, като има само една загуба в последните си 18 мача във всички турнири.

От 22 часа играят Нидерландия и Турция.

Двата тима стигнаха по доста различен начин до тази фаза на турнира, тъй като “лалетата” не изнесоха най-убедителните си мачове в груповата фаза и с едва четири точки се промъкнаха като трети в подреждането.

Възпитаниците на Роналд Куман направиха най-впечатляващата си игра в първия си мач в елиминационната фаза, побеждавайки Румъния с 3:0.

От своя страна турците изиграха силни мачове в груповата фаза, а на 1/8-финалите победиха Австрия с 2:1 след страхотно представяне на Мерих Демирал, който вкара и двата гола.

Той обаче ще пропусне следващите два мача, след като бе наказан.

По публикацията работи: Петър Ненов