Джокович е на четвъртфинал след протоколна победа

Седемкратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 2 в схемата сърбин победи Холгер Руне (Дания) с 6:3, 6:4, 6:2 за около два часа на корта.

Джокович контролираше мача изцяло. Той направи един пробив в началото по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си в деветия гейм, за да спечели с 6:4. В третия сет бившият номер 1 в света беше още по-убедителен и даде само два гейма на съперника си.

Достигайки до четвъртфиналите на "Уимбълдън" за 15-и път, Джокович вече еднолично заема второ място в списъка за всички времена за най-много четвъртфинални изяви на турнира на Големия шлем на трева, изпреварвайки Джими Конърс (14).

Джокович ще се изправи срещу номер 9 в схемата Алекс де Минор (Австралия) в спор за място на полуфиналите.

37-годишният сърбин пристигна на "Уимбълдън", след като претърпя операция на коляното в началото на юни.

По публикацията работи: Владислав Стоянов