Стартирахме с успех на европейското по волейбол за юноши

Националният отбор на България по волейбол до 18 години започна участието си на Европейското първенство в София с победа над тима на Португалия с 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:18). Срещата се игра в залата на Левски.

Отборът на треньора Десислава Величкова започна нервно мача, като изоставаше във втората половина на първия гейм, който в крайна сметка загуби с 23:25.

Във втория гейм младите родни таланти се раваншираха, като заработи блокадата на отбора и успехът дойде убедително - 25:15.

Третата част българският тим се възползва и вдъхновението и инерцията и го затвори с 25:20, като поведе в резултата.

В четвъртия гайм отново имаше колебания, като Португалия изравни при 15:15, а след това дори поведе, но българите направиха обрат. Дойдоха и шест поредни точки за отбора си, който остави противника си на 18 точки.

"Знаехме, че ще е нервен мач, но така е в началото. След това се отпуснахме и заиграхме по-добре. Всички съперници в групата са силни", коментира сред успеха Десислава Величкова-

Утре България излиза във втория си мач от групата срещу тима на Украйна.

По публикацията работи: Владислав Стоянов