Берое с драматична победа над Ботев във Враца

Ботев (Враца)

Берое постигна драматична победа с 2:1 като гост срещу Ботев (Враца) в последен мач от третия кръг в Първа футболна лига.

В 20-ата минута Жорди Говеа центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Хуан Пинеда стреля с глава и топката мина под плонжа на Федерико Бариос и влезе в долния десен ъгъл на вратата на домакините. Постепенно домакините, водени от треньора Тодор Янчев, притиснаха старозагорци и в 35-ата минута Артур Мота спаси шут на Чавдар Ивайлов. Само две минути след това Дилян Георгиев се пребори за топката по дясното крило на атаката и центрира. В наказателното поле Бубакар Траоре се позиционира добре и с глава направи резултата 1:1. В 40-ата минута мачът беше спрян за около 180 секунди, защото пръскачките на стадиона се включиха и нямаше как двата отбора да продължат играта при тези условия.

След почивката врачани можеха да достигнат до пълен обрат в двубоя. В 55-ата минута удар на Даниел Генов от пряк свободен удар мина покрай вратата на Берое. Само две минути след това Говеа центрира от левия фланг и на далечната греда Кевин Сейхас стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Бариос. В 70-ата минута Сантиаго Годой опита да стреля със задна ножица след центриране в наказателното поле на домакините, но ударът му беше неточен. Близо четвърт час преди края на редовното време влезлият като резерва Мартин Смоленски шутира неточно към вратата на Берое. В 88-ата минута вратарят на домакините Бариос боксира топката и тя достигна до Оиер Сариеги и той с далечен удар осигури ценния успех в полза на Берое.

Беройци имат седем точки до момента, докато врачани са с три последователни поражения.