Четирима българи на Игрите в сряда

Тихомир Иванов ще скача на трета олимпиада.
Снимка: Ройтерс

Представители в четири спорта ще има България в сряда, 7 август, на олимпийските игри в Париж.

В 10:30 часа наше време в сериите на каяка на 500 метра стартира Йоана Георгиева. Тя е в откриващата серия, а първите две състезателки от шестте серии се класират директно на полуфинал. Останалите до седмо място ще продължат на четвъртфиналите.

В 11:00 часа започват квалификациите в скока на височина с участието на последния ни лекоатлет Тихомир Иванов. Нормата за финала в събота е 229 сантиметра, но най-вероятно ще се класират 12-те скачачи с най-висок резултат от общо 31 спортисти.

След 12:30 часа е осминафиналът на Семен Новиков в категория до 87 килограма в класическата борба. Негов съперник е етническият руснак Али Турпал Бисултанов, който представя Дания.

Пръв от нашите щангисти на олимпиадата ще стартира Иван Димов. Той е сред 12-те участници в категория до 61 килограма, която започва в 16:00 часа.

По публикацията работи: Любомир Тодоров