от 21.00 часа

Локомотив (Пд) спечели в Стара Загора

Локомотив Пловдив победи с 2:0 като гост Берое в двубой от четвъртия кръг от Първа лига, постигайки втори успех през новия сезон.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата и интересните моменти пред двете врати липсваха. Все пак домакините от Берое бяха малко по-активни, но единствено опитваха с центрирания да затруднят Мартин Луков.

Най-интересният момент дойде в 31-ата минута, когато Сантяго Годой бе съборен в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след справка с ВАР.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 58-ата минута. Николас Пенев центрира от левия фланг намери Жулиен Лами, който изпревари Скуадроне и с глава прати топката в мрежата.

В 67-ата минута Христо Иванов пропусна да удвои аванса на гостите от Пловдив.

Две минути преди края Христо Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза втори гол за Локомотив Пловдив.

По публикацията работи: Владислав Стоянов