Синер пребори Медведев и ще изиграе първия си полуфинал в Ню Йорк

Яник Синер

Световният номер едно Яник Синер достигна първия си полуфинал на US Open с победа в четири сета над шампиона от 2021 г. и двукратен подгласник Даниил Медведев.

Синер, който иска да спечели втория си мейджър турнир за сезона след Откритото първенство на Австралия, спечели с 6:2, 1:6, 6:1, 6:4 и ще се изправи срещу 25-ия в ранглистата британец Джак Дрейпър за място на финала.

23-годишният Синер е единственият играч от топ 10, който достигна до полуфиналите, а номер 12 Тейлър Фриц ще се изправи срещу сънародника си от САЩ Франсис Тиафо, заемащ 20-о място, в другия двубой от последната четворка на 6 септември.

Италианският тенисист победи Медведев с два сета разлика, за да спечели титлата на Откритото първенство на Австралия, след което руснакът взе реванш в друг петсетов мач на Уимбълдън.

„Беше много трудно, знаех, че ще бъде много физическо“, каза Синер.

Синер заяви, че очаква с нетърпение да се изправи срещу Дрейпър.

„Ние сме добри приятели извън корта. Той провежда невероятен турнир и не е загубил нито един сет“.

Синер премина през откриващия сет с няколко пробива, тъй като руснакът допусна 15 непредизвикани грешки срещу скромните шест на италианеца.

Въпреки това петият в ранглистата Медведев обърна сценария с двоен пробив на свой ред, за да изравни четвъртфинала.

Синер отвърна на удара, като спечели третия сет само за 30 минути.

В шестия гейм на четвъртия сет Медведев търпеливо си издейства две точки за пробив, но и двете бяха спасени.

Това позволи на Синер да вземе инициативата и да направи решаващия пробив за 4:3, след което да затвърди победата.

Медведев трябваше да спаси 10 от 15-те точки за пробив в двубоя, а мечтата му за 10-ти полуфинал в турнира от Шлема беше подкопана от 57 непредизвикани грешки.

По публикацията работи: Светослав Табаков