Ботев (Враца) и Спартак (Варна) не се победиха с новите треньори

Новият треньор на Спартак Кириакос Георгиу.
Снимка: архив БТА

Ботев Враца и Спартак Варна завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг в Първа лига. Двубоят бе повторен дебют за Христо Янев начело на врачани и първи за Кириакос Георгиу начело на гостите.

Двата тима не успяха да си вкарат през първата част. Варненци имаха леко предимство във владеенето на топката. Ботев стигна до един точен удар към вратата на Величков, като стражът се справи с изстрела на Даниел Генов в края на полувремето. Гостите от Варна отговориха с шут на Антонио Вутов, който също не време в мрежата.

Спартак поведе в 56-ата минута, след като Мартин Бачев си вкара автогол в опит да изчисти топката.

Варненци пропуснаха страхотна възможност за втори гол малко след това, като Ахмед Ахмедов не успя да се разпише. В 78-ата минута лидерът на Ботев Даниел Генов се възползва перфектно от грешка в отбраната на Спартак на Александър Цветков и вкара за крайното 1:1.

С третото си равенство за сезона Спартак се приближи на точка зад лидера Левски в класирането, но е и с мач повече от "сините“ от столицата.

Ботев стигна до първо равенство за сезона, като се изкачи преди останалите мачове от кръга до 12-ата позиция.

По публикацията работи: Владислав Стоянов