Илия Груев и Лийдс допуснаха първа загуба в Чемпиъншип

Снимка: архив БТА

Лийдс допусна домакинска загуба от един от конкурентите си за промоция в Чемпиншип. Тимът отстъпи с 0:1 на Бърнли, въпреки че доминира в голяма част от мача. Това беше и първи неуспех за тима за сезона в дивизията.

Илия Груев бе титуляр и остана на терена до края на срещата.

Отборът на Даниел Фарке имаше предимство през първото полувреме и създаде две великолепни възможности да стигне до гол. Домакините не се възползваха от тях, а в 18-ата минута допуснаха гол. Соломон се подхлъзна и загуби топката. Лука Колеошо взе кълбото зад центъра и напредна в полето на съперника, в което имаше много свободно пространство. Той премина голяма част от терена и сам завърши, а това се оказа единственият гол в мача.

След почивката Лийдс отново доминираше, но не създаваше положения. В добавеното време Башир Хъмфрис получи втори жълт картон и бе изгонен.

По публикацията работи: Владислав Стоянов