Олимпиакос и Александър Везенков спечелиха турнира в Крит

Снимка: facebook - olympiacosbc

Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха приятелския турнир в Крит. На финала тимът победи друг отбор от Евролигата – Фенербахче, със 73:70 след късна драма, информира БГ баскет. Съставът от Пирея изоставаше с 12 точки в хода на срещата, но след тройка на Тайлър Дорси 3 секунди преди края стигна до обрата.

Олимпиакос имаше минимален аванс след десет минути игра при 15:14, но на почивката Фенербахче излезе напред с 34:29. Разликата в полза на тима от Истанбул стана двуцифрена след паузата, но гръцкият гранд тим намали за 50:57 преди заключителната четвърт.

Подемът в играта на Везенков и компания продължи и след като именно крилото успя да изравни резултата с точни стрелби, тройка на Тайлър Дорси три секунди преди края доведе и до пълен обрат.

Българинът отново се представи на ниво, завършвайки с 15 точки, с колкото е и Дорси.

По публикацията работи: Владислав Стоянов