Никола Цолов с първо време в сутрешната сесия на "Херес"

Никола Цолов
Снимка: Личен архив

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа първо време в сутрешната сесия на втория ден от тестовете на испанската писта “Херес”. Никола завърши с 1.29,758 минути в най-бързата си обиколка, на 0,123 секунди пред Мари Боя, който остана втори във вчерашния първи ден от тестовете след сезон 2024.

За този тест Никола кара за испанския тим Кампос, с който спечели титлата в испанската Формула 4 през 2022, а днес той и Боя осигуриха първите две места в класирането за Кампос, като трети в сутрешната сесия остана Мартиниус Стеншорн за Хайтех, който пък вчера завърши деня на първо място.

Днес сутринта Цолов започна с второ време - 1.29,932 минути при първата си бърза обиколка, на 0,051 секунди от Боя. Малко по-късно Никола записа 1.29,858 минути, с което излезе начело, на 0,023 секунди пред Боя, който си остана с 1.29,881 минути. И малко преди средата на сутрешната сесия Цолов подобри с още времето си - на 1.29,758 минути, с което разликата между него и Боя нарасна на 0,123 секунди, а Стеншорн остана на 0,292 секунди.

Никола се прибра в бокса 1 минута преди края на сутрешната сесия с 42 обиколки до обед, като най-много - 48, записа Джошуа Дюшек, който остана 8-и, на 0,472 секунди от българина.

По публикацията работи: Кръстина Иванова