Над 100 кръстосаха мишци в народни борби

Снимка: Радио Стара Загора

На стадион "Трейс Арена" в Стара Загора бе проведен турнирът по народни борби в чест на празника на Стара Загора 5 октомври. "Участваха около 105 борци", обобщи пред радио "Стара Загора" Даяна Стойчева, треньор в клуба организатор "Берое".

Под звуците на българска народна музика състезателите демонстрираха класа, а зрителите видяха напрегнати двубои, в които не липсваха технични изпълнения.

"Премина интересно, от най-малките, шестгодишни, до мъжете", разказа Даяна Стойчева.

В четирите категории при мъжете победители станаха: Иван Стоянов (до 74 кг), Радомир Стоянов (до 85), Ивайло Митев (до 95 кг), също възпитаник на "Берое" и Георги Иванов (над 95 кг), европейски първенец отпреди година.

"Включиха се много добри борци заедно с нашите, станаха много интересни срещи", обобщи Даяна Стойчева.

Пред възпитаниците на "Берое" предстоят участия в турнири. На 18 и 19 октомври в Разград ще стартират момчетата, а в Сливен - кадетите.

По публикацията работи: Христо Вълков