Проф. Радостина Александрова гостува в новия епизод на 257 podcast. Тя е учен, биолог с професионални интереси в областта на клетъчната и молекулярната биология, вирусологията, имунологията, експерименталната онкология и онкофармакология, тъканното инженерство (костното тъканно моделиране) и патобиохимията.
Проф. Александрова работи в Института по експериментална морфология, патология и антропология с музей при БАН. Тя е магистър и доктор по вирусология и професор по морфология. Специализирала е в Словакия, Унгария и Дания. Има повече от 150 публикации в български и международни списания и сборници от конференции, 6 глави в книги, над 100 научнопопулярни статии и повече от 600 участия в научни форуми. Особено активна в контекста на COVID-19, проф. Александрова допринася с ценна експертиза за общественото здраве и биомедицинските изследвания в България.
И ако пандемията ни накара да се замислим къде са слабите ни места и как да бъдем по-добре подготвени, ако отново се случи нещо подобно, 257 podcast с проф. Радостина Александрова слага фокус върху това как в личен и професионален план да се борим за здравата и по-добра страна на самите себе си.
И още:
✅ За какво е важно да имаме имунитет и как да го изградим?
✅ Какви отговори могат да ни дадат гените и как да ги използваме?
✅ Съществува ли профилактика на стреса?
✅ Защо лекари и учени като Артър Конан Дойл, Съмърсет Моъм, Антон Павлович Чехов, Арчибалд Кронин, Айзък Азимов, Майкъл Крайтън, Димитър Димов, Валери Петров и още, и още вличат в ролята на писатели?
Отговорите са в новия епизод на отличената с две награди ПР Приз от БДВО – през 2021 и 2022, приза на TimeHeroes 2023 , както и наградата Leaders of Influence 2024 аудио-поредица.
Вашите вдъхновяващи истории от първо лице за силата и позитивизма или пък за провалите, които успявате да превърнете в движеща сила, споделяйте на 257@bnr.bg. Разкажете ги и бъдете следващия ководещ в 257 podcast или дайте предложение за човека и мотиватора, когото бихте искали да чуете.
Всички епизоди на можете да откриете тук: