Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва 75-ото издание на "Санремо"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От днес до 15 февруари ще се състои фестивала на италианската песен "Санремо". Това е 75-ото му издание, което стартира с една изненада.

За първи път в историята на "Санремо" се оттегли един от участниците. Това е рапърът Емис Кила. Разследван е от прокуратурата в Милано във връзка с агитките на Интер и Милан. Срещу него тегне и обвинение за участие в престъпно сдружение.

Без Емис Кила, изпълнителите в конкурсната програма останаха 29, сред които Елоди, Ирама, Джорджа, Кома-Козе, Франческо Габани, групите The Kolors и Мodà, Масимо Раниери и др.

Артистичен директор е телевизионният водещ на обществената медия РАИ Карло Конти. На сцената ще му партнират популярни журналисти, актьори и музиканти. Сред специалните гости, които ще пеят в театър "Аристон", е изпълнителят Джованоти, британската група "Дюран Дюран", а съвместно изпълнение ще имат израелската певица Ноа и палестинската Мира Авад. Ива Дзаники и Антонело Вендити ще получат награда за кариера.

На сцени извън театъра ще пеят други любими певци не само на италианската публика като Ермал Мета, Планет Фънк, Раф и др.

"Санремо" ще се предава директно по РАИ 1. 

По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени