Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Славия победи и застраши мястото на Ботев (Пловдив) в Топ 4

Снимка: БТА

Славия победи Ботев Пловдив с 3:2 на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Успехът на "белите" ги приближи до топ 8. Отборът на Златомир Загорчич е 9-ти в таблицата с 31 точки. Ботев Пловдив няма победа от началото на тази година и тимът е четвърти, като изостана на четири точки от третия Черно море и на девет от втория Левски.

"Белите" започнаха много силно и до седмата минута водеха с 2:0. Жордан Варела откри резултата в 3-а минута с удар от въздуха и рикошет в тялото на Николай Минков. Четири минути по-късно Владимир Николов вкара втори гол след пас на Роберто Райчев.

Ботев постепенно изравни играта и погледна по-смело напред и в 24-а минута капитанът Ивелин Попов намали на 1:2 след разбъркване в наказателното поле.

Пловдивчани бяха близо до изравнително попадение в самия край на първата част след пас на Попов към Алекса Мараш, но черногорецът уцели напречната греда.

В 57-а минута Мараш бе по-прецизен и успя да отклони топката в мрежата на Николай Кръстев за 2:2.

Малко след гола Мараш бе сменен от Георги Николов, който се завърна в игра след контузия, но прекара на терена едва десетина минути и отново бе принуден да напусне заради контузия в рамото.
 
Славия стигна до победно попадение в 69-а минута с хубав удар на Кристиян Стоянов в долния десен ъгъл.


По публикацията работи: Владислав Стоянов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна